banehvitrin support
صفحه اصلی درباره ما محصولات جدید لیست قیمت تماس با ما
دوشنبه، 26 آذر، 1397
فروشگاه آنلاین بانه ویترین
0
0
0
پشتیبانی قدرتمند بانه ویترین
پاسخگوی از ساعت 9 صبح الی 10 شب
پشتیبانی تلگرامی 0937 - کلیک کنید -
پشتیبانی تلگرامی 0939 - کلیک کنید -
پشتیبانی تلگرامی 0935 - کلیک کنید -
جدیدترین اخبار
جدیدترین مقالات
راهنمای جامع خرید غذاساز
راهنمای جامع خرید غذاساز
راهنمای جامع خرید اتوپرس
راهنمای جامع خرید اتوپرس
راهنمای جامع خرید چرخ خیاطی
راهنمای جامع خرید چرخ خیاطی
راهنمای جامع خرید بخارشوی
راهنمای جامع خرید بخارشوی

راهنمای جامع خرید غذاساز

به وسيله یوسف امین پور

غذاساز چیست؟

ساده ترین تعریف می‌تواند اینگونه باشد: غذاساز ابزاری است که برای انجام سریع و راحت کارهای تکراری آشپزخانه طراحی شده است. خرد کردن، آسیاب کردن، ورقه کردن، ریز‌ریز کردن، پوره کردن و رشته‌ رشته کردن کارهای تکراری و طاقت‌فرسایی هستند که با استفاده از این ابزار بسیار ساده‌تر انجام می‌شوند. مخصوصا وقتی که میهمان دارید و قرار است این کارها را در حجم زیاد انجام دهید، غذاساز می‌تواند یک ناجی بی‌همتا باشد! درست است که در بازار مدلهای مکانیکی ساده‌ای هم وجود دارند که برخی از این کارها را مقداری ساده‌تر انجام می‌دهند، اما اغلب می‌دانیم که یک ابزار الکتریکی که دارای تیغه‌های قابل تعویض است، می‌تواند بسیار بیش از تصور کاربردی و جذاب باشد. به خصوص نسبت به مدلهای پلاستیکی دستی که اصلا قابل مقایسه نیست.
غذاساز یکی از وسایل کوچک آشپزخانه است که شما اغلب از آن استفاده می‌کنید. این بدان معنا است که فارغ از اندازه و قیمت این ابزار، باید غذاسازی بگیرید که قادر باشد بدون سر و صدای زیاد از پس کارهای محوله بر بیاید و آنقدر سخت‌جان باشد که سالها در کنار شما روی میز آشپزخانه دوام بیاورد.

راهنمای جامع خرید غذاساز

تاریخچه کوتاهی از غذاساز

در تاریخچه وسایل و تجهیزات آشپزخانه، غذاسازها بسیار جدید به نظر می‌رسند. این ابزار از دهه ۱۹۶۰ راه خود را به آشپزخانه‌های صنعتی و حرفه‌ای  باز کرد. این ماشینهای زحمت‌کش اولین بار توسط Robot Coupe و ویژه استفاده در رستورانها و آشپزخانه‌های صنعتی وارد بازار شدند و البته این شرکت هنوز هم مشغول تولید غذاساز است. روبوکو از سال ۱۹۷۲ هم این محصول را راهی خانه‌های انگلستان کرد. مردم آمریکای شمالی هم از سال ۱۹۷۳ توانستند از این ابزار بهره ببرند.

انواع غذاساز

غذاساز ها در 3 اندازه اصلی ارائه می شوند: بزرگ یا full، متوسط یا compact و کوچک یا mini. اما اندازه غذاساز هرچه باشد، در هر صورت دارای یک سری قطعات اصلی است که در تمام آنها وجود دارد: موتور، کاسه یا پارچ با یک در و یک محل تغذیه (ریختن مواد در داخل دستگاه) و مجموعه ای از قطعات جانبی. این را هم بدانید سنگین ترین قسمت هر غذاساز موتور آن دستگاه است که گاهی تا 9 کیلوگرم وزن دارد. این سنگینی هم برای این است که حین کار از جای خود حرکت نکند. غذاسازهای بزرگ با گنجایش 9 تا 13 پیمانه ماده غذایی، متوسط با گنجایش 5 تا 7 پیمانه و کوچک با گنجایش 2 تا 5 پیمانه هستند. از نظر کارایی هم از تک کاره دارد تا 34 کاره. خرد کردن، پوره کردن، چرخ کردن و کوبیدن گوشت، شکل دادن به سس ها و خامه ها، درست کردن خمیر، رشته کردن، ورقه ورقه کردن اجزای سالاد، رنده کردن، آسیاب کردن غلات و... کارهایی است که شما می توانید به غذاسازتان بسپارید.

چرا باید یک غذاساز بخریم؟

دلیل اصلی اینکه شما سراغ غذاساز می روید، این است که آماده‌سازی غذا را سریعتر و آسانتر می‌سازد. این ابزار کارهای ملالت‌آور و خسته‌کننده آسیاب‌کردن، خرد کردن، ورقه کردن، رشته کردن و حتی مخلوط کردن و پوره کردن را به اعمالی معمولی، سریع و حتی بی‌سروصداتر از حالت دستی بدل می‌سازد. و اینگونه در زمان و زحمت شما صرفه جویی فراوانی صورت می‌گیرد. این موضوع باعث شده که غذاساز سریعا به یکی از محبوب‌ترین لوازم آشپزخانه‌ در خانه‌ها و رستورانها تبدیل شود. اکنون دیگر آماده سازی غذاهای سالم و خوشمزه به امری ساده تبدیل شده است. شاید بهترین توصیف برای غذاساز، ابزاری چندکاره باشد. این وسیله می‌تواند به راحتی وظایف چندین ابزار آشپزخانه را به صورت همزمان بر عهده بگیرد:
- مخلوط کردن ترکیبات معمول غذایی
- خرد کردن مواد غذایی خشک با استفاده از قابلیت پالس یا ضربه‌ای
- پوره کردن کامل میوه‌ها و سبزیجات. تهیه سسها، دیپ‌ها و برخی سوپ‌ها
- چرخ کردن و کوبیدن گوشت و مغزی‌جات
- شکل دادن به امولسیونها برای تهیه سسهایی چون مایونز یا  سس سالاد
- تهیه سریع و کارآمد خمیر برای شیرینی و نان
- خرد کردن و پوره کردن کامل برای تهیه غذای کودک
- رشته کردن و ورقه کردن ترکیبات غذا یا سالاد
- رنده کردن پنیر
- آسیاب و آرد کردن غلات
- تبدیل دانه‌های نمک و شکر به پودر نمک و شکر

مواد غذایی که معمولا در غذاساز ریخته می‌شوند

بهترین نکته درباره غذاساز این است که آنها قادرند تقریبا هر ماده غذایی را ببرند. برخی از این موادغذایی که معمولا با غذاساز آماده می‌شوند، عبارتند از:
– خرد کردن، ورقه کردن و برش نگینی تمامی میوه‌ها و سبزیجات از قبیل کدو، بادمجان، هویجها، سیبها، خیارها و… در اندازه‌های یکسان برای استفاده در سالاد یا دیگر دستورات غذایی
– خرد یا پودر کردن غلات
– خرد کردن نان و تولید کرامپ
–  لوبیا و نخود فرنگی و مانند آن
– پنیر
– سسها و سالساها از قبیل گوجه فرنگی، پستو، ترشی‌جات، پوره‌ها و …
– گیاهان و ادویه از قبیل پیازها، سیر و زنجبیل
– مخلوطهای مایع و دیپ‌ها از قبیل مایونز و…
– مغزها، موسها
– سوپها
– قیمه کردن گوشت

استفاده از غذاساز برای تهیه خمیر

اغلب غذاسازهای امروزی به تیغه خمیرکن هم مجهز هستند و می‌توانند برای تهیه خمیر نان و شیرینی و پاستا و مانند آن مورد استفاده قرار گیرند. البته ظرفیت مدلهای مختلف با یکدیگر فرق می‌کند و به بودجه شما بستگی دارد. بزرگترین غذاسازهای امروزی می توانند تا یک کیلوگرم خمیر را در هر مرحله کار تهیه کنند. البته مدلهای ارزانتر ظرفیت نسبتا کمتری دارند. این ابزار کار تهیه خمیر کیک، پای، شیرینی، پاستا و حتی نان را بسیار ساده و  سریع امکان پذیر می‌سازد. البته به خاطر داشته باشید برای نتیجه بهتر همیشه از یک سوم ظرفیت خمیرکن دستگاه‌تان استفاده کنید. 

راهنمای جامع خرید غذاساز

آیا واقعا من به یک دستگاه غذاساز نیاز دارم؟

خب، خرید هر وسیله جدیدی نیاز به برنامه ریزی برای تامین بودجه در خانواده دارد و حتی یک غذاساز ارزان قیمت با کیفیت خوب هم می‌تواند باعث اندکی مشکل در هزینه‌های خانواده شود. لذا قبل از خرید، این سوالات را از خودتان بپرسید:
– آیا شما برای آشپزی همیشه نیاز به خرد‌کردن، ورقه کردن، کوبیدن یا نگینی کردن دارید؟
– آیا در خانه سس و دیپ‌های زیادی تولید می‌کنید؟
– آیا غذاساز حداقل ماهی یک بار برای تان کاربرد دارد؟
– آیا فضای کافی در گوشه اتاق یا آشپزخانه‌تان برای جا دادن وسیله جدیدی دارید؟
– آیا ماشین ظرفشویی دارید؟ ( غذاساز از قطعات زیادی تشکیل شده که نیاز به تمیز کردن دارند. و البته تمامی مدلهای امروزی قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند.  تمیز کردن تیغه های تیز و قطعات دندانه دار در ماشین ظرفشویی بسیار امنتر است.) اگر حداقل به سه مورد از ۵ سوال بالا جواب مثبت داده‌اید، شما احتمالا به یک دستگاه غذاساز نیاز دارید. و با توجه به حداقل نیازهای خانه‌تان شاید این ابزار یک ضرورت باشد.

خب، نمی‌توانم از خردکن/مخلوط‌کن قدیمی به جای غذاساز استفاده کنم؟

جواب کوتاه این است: خیر! بلندرها (مخلوطکن/خردکن) شکلی مخروطی دارند و نیاز است که حتما بخشی از مواد غذایی داخل آن مایع باشند تا بتوانند به اطراف حرکت کرده و خرد یا له شوند. غذاساز در قسمت پایین پهن و مسطح است و خمیدگی‌های فراوان تیغه‌ها باعث می‌شود که دیگر نیازی به بخش مایع برای خرد کردن موادغذایی نباشد.  شاید حتی استفاده از موادغذایی مایع در غذاساز شما را با نتایج ناامیدکننده‌ای روبرو کند. اگر شما از قبل یک دستگاه مخلوط کن یا گوشت‌کوب برقی دارید و حداقل به سه سوال بخش قبلی جواب مثبت داده‌اید، بسیار بهتر است که به فکر خرید یک غذاساز باشید.

حالا چطور یک غذاساز خوب انتخاب کنم؟

در انتخاب یک غذاساز باید موارد زیادی از قبیل بدنه، اندازه ظرفها، تیغه‌ها، کارکردها، گارانتی و… را مد نظر داشت. برای اینکه بتوانید انتخاب مناسبی و با توجه به بودجه تان داشته باشید، تک تک موارد مهم در خرید یک غذاساز را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

توان دستگاه

غذاساز باید برای انجام دادن تمام اموری که از آن انتظار دارید٬ نیروی کافی داشته باشد. نیروی این دستگاه ها از 400 تا 1100 وات و بیشتر متفاوت است. هرچه میزان نیروی موتور بیشتر باشد٬ کارهای محوله به دستگاه سریع تر انجام شده و غذاساز برای کارهای سنگین تر مناسب تر خواهد بود. سعی کنید که با توجه به بودجه خود٬ قوی ترین مدل ممکن را تهیه کنید و در کل هدف خود را روی خرید مدلی با میزان 750 وات به بالا قرار دهید.

به ظرفیت و جنس ظرف توجه کنید

ظرفیت محفظه غذاسازها معمولا از یک تا ۳.۵ لیتر متغییر است. البته در این میان خرد کن یا غذاسازهایی هم با محفظه حدود نیم لیتر هم در بازار یافت می‌شود.  البته این میزان درباره موادغذایی ماده اندکی فرق می‌کند. اگر شما معمولا برای جمعیت زیادی غذا درست می‌کنید یا اینکه همیشه چندین دستور غذایی را با هم آماده می‌کنید، شاید بهتر باشد به دنبال غذاسازهایی با محفظه های ۲ لیتری یا بیشتر باشید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که با افزایش ظرفیت غذاساز قیمت آن هم بیشتر می‌شود و باید مواظب بودجه‌تان هم باشید.  همچنین هرچه ظرفیت بالاتری انتخاب کنید، باید فضای بیشتری را روی میز آشپزخانه برای آن خالی کنید. معمولا مدلهایی با ظرفیت ۱.۵ تا ۲ لیتر برای اغلب کاربردهای خانگی مناسب و کافی هستند.

بسیاری از این ظروفها (چه مخلوط کن یا آبمیوه گیر و آسیاب)‌ معمولا از پلاستیک پلیمری نشکن تهیه شده اند. این جنس علاوه بر دوام بالا، به راحتی تمیز می‌شود و در ماشین ظرفشویی هم قابل استفاده است. البته عیب این ظروف آن است که در طی زمان خش برداشته و کم کم کدر می‌شوند. اما اگر محصولی با پشتیبانی قطعات مناسب انتخاب کنید، می‌توانید ظرف جایگزین را با قیمت مناسب تهیه نمایید.

برای اینکه راحت‌تر بتوانید درباره حجم غذاسازتان تصمیم بگیرید، به این چند نکته دقت نمایید:
– ظرفیت اعلام شده روی غذاسازها معمولا برای ترکیبات خشک است.
– هنگام استفاده از مواد مایع همیشه نصف ظرفیت اسمی دستگاه را پر کنید تا از سرریز مایعات و اسیب به دستگاه جلوگیری شود.
– غذاسازهای کوچک با گنجایش کمتر از یک لیتر معمولا برای کارهای دم دستی کوچک مناسبند. مانند ورقه کردن یک پیاز یا له کردن یک سیر.
– بهترین انتخاب معمولا یک غذاساز ۲ لیتری با دهانه تغذیه گشاد است. اینگونه اغلب غذاهای کم حجم یا حجیم را به راحتی آماده می‌کنید و هنگام حضور مهمان هم غافلگیر نمی‌شوید.
– مدلهای ۱.۳ تا ۲ لیتری  برای خانواده‌های کوچکتر از ۴ نفر انتخاب مقتصدانه‌ای خواهند بود. اینگونه بدون تصرف جای زیاد روی کابینت آشپزخانه، ظرفیت کافی برای تامین غذای خانواده را در اختیار دارید.

راهنمای جامع خرید غذاساز

درپوش ظروف

ساده باید گفت که بهترین درپوش آن است که به محکمی روی درب ظرف جفت و جور شود. خوشبختاته تعداد کمی از  غذاسازهای بازار مشکل درپوش دارند. مگر اینکه دچار ایراد ساخت در کارخانه باشند. دقت کنید که هنگام خرید قطعات را یک دور سوار کنید تا از چفت و بست آنها مطمئن شوید. برخی دیگر از درپوشها دارای بخش اضافه‌ای در اطراف دهانه تغذیه هستند که همانند یک سینی تغذیه عمل می کند. اگرچه اینگونه کار با حجم بالای مواد غذایی آسان می‌شود، اما باید دقت کنید این مدلها گرانتر هستند و البته تمیز کردن آنها هم سخت‌تر خواهد بود. بهتر است برای استفاده در خانه چندان دنبال این ابزار پردردسر نباشیم.

اندازه دهانه تغذیه ظرف هم مهم است

برخی غذاسازها دهانه ورودی موادغذایی بزرگتر از حد معمولی دارند. این موضوع به شما کمک می‌کند تا کارهای‌تان را سریع‌تر پیش ببرید و از سویی هم قطعات بزرگتری از میوه و سبزی‌جات را درون آن بریزید.

پرداخت هزینه بیشتر برای توان خمیرگیری و عملکرد ساکت

معمولا مدلهای ارزان‌تر هنگام کار دادوهوار راه می‌اندازند و شروع به دویدن روی کابینت آشپزخانه می‌کنند. این درحالی است که مدلهای گرانتر بسیار مودب و متین هستند!

سرعت

غذاسازها معمولا دو تنظیم دارند. خاموش و روشن سرعت ثابت و کارکرد به صورت پالس. گزینه پالس به شما اجازه می‌دهد به صورت ممتد، اما با کنترل دقیقتری کارتان را انجام دهید. همچنین در کارهای قدرتی مانند خرد کردن جامدات یا خمیر کردن هم بسیار بهتر عمل می‌کنند. اگرچه برخی مدلها حتی تا ۱۰ یا ۱۵ سرعت هم قابل تنظیم هستند، اما درواقع همین دو حالت روشن-خاموش و پالس تمام چیزی است که شما نیاز دارید.

میکروسوییچ

یادتان باشد تمام اجزایی که قرار است روی دستگاه غذاسازتان نصب شوند باید مجهز به میکروسوییچ باشند تا اگر پارچ یا هر تکه دیگر خوب روی دستگاه قرار نگرفته یا اینکه در جای خود نصب نشده بود، غذاساز شروع به کار نکند. اگر این تکنولوژی روی غذاساز یا هر دستگاه برقی چند تکه نصب نباشد، ممکن است به محض روشن شدن، دستگاه دچار مشکل شده و همه مواد غذایی شما را روی در و دیوار پخش کند.

لوازم چندکاره

دیسک‌های ریز کردن و ورقه کردن به استاندارد تمام غذاسازها تبدیل شده‌اند. البته در اغلب مدلهای گرانتر از ۳۰۰ هزار تومان می‌توانید تجهیزات لازم برای رنده کردن، آسیاب کردن، آبمیوه‌گیری، اب مرکبات گیری، خمیر کردن و مانند ان را ببینید که به صورت ظروف یا تیغه های جداگانه‌ای عرضه می‌شوند که روی پایه اصلی دستگاه نصب می‌گردد.

تیغه‌ها

دلیل اصلی کارایی و همه‌فن حریف بودن غذاسازها تعداد زیاد تیغه‌های قابل تعویضی است که می‌توانید در آنها استفاده کنید. تیغه کلاسیک و معمولی که همه غذاسازها دارند، برای خرد کردن و ریزکردن به کار می‌رود. تیغه کوچکتر ویژه نان به شما اجازه می‌دهند در زمان بسیار اندک خمیر مورد نظرتان را آماده کنید. صفحه‌های ورقه کن و رنده هم در سایزهای مختلف به همراه غذاساز عرضه می شوند که شما را قادر می‌سازد موادغذایی را در قطعات و بافتهای مختلف خرد و آماده کنید. تیغه‌های همزن هم به بخشی عمومی در غذاسازها تبدیل شده اند. البته به خوبی همزن‌های اختصاصی نباید از آنها انتظار کار داشت، اما در بیشتر موارد نیاز شما را برطرف خواهند ساخت.

کنترل لمسی

امروزه دیگر روی هر وسیله برقی خانگی، از یخچال تا تلویزیون و پنکه ممکن است صفحه کنترل لمسی با قابلیتهای گوناگون را بیابید. در غذاسازها هم برخی شرکتها به کلیدهای لمسی روی آورده اند که باعث می‌شود بدنه دستگاه و سطح کلیدها بسیار راحت‌تر تمیز شود.

ظرف مدرج برای حداکثر میزان مایعات

روی ظرف همزن و حتی مخلوط کن اغلب غذاسازها خطوط مدرجی با ذکر اندازه و یا حداقل یک خط برای حداقل و حداکثر گنجایش درج می‌شود. اینگونه دیگر به علت اضافه کردن میزان زیاد مایعات با سرریز و کثیفی و گاها خرابی دستگاه روبرو نمی‌شوید.

محفظه ویژه قطعات

اینکه غذاساز شما حاوی یک محفظه درون خود یا به صورت جداگانه برای قرار دادن ملحقات دستگاه باشد، می‌تواند به مرتب بودن آشپزخانه و البته جلوگیری از گم شدن قطعات کمک بزرگی کند. یکی از مواردی که معمولاً هنگام خرید غذاساز در نظر گرفته نمی شود وجود محلی ویژه جهت نگهداری لوازم جانبی دستگاه شامل تیغه ها و لوازم و همچنین سیم برق می باشد. به دلیل زیاد بودن قطعات مورد استفاده در غذاسازها، نگهداری این وسایل بدون داشتن یک محل ویژه دردسر ساز خواهد شد.

گارانتی معتبر

و در آخر موضوعی که درباره تمام ابزارها و لوازم منزل ‌تان صدق می‌کند و حتی در تمام زندگی باید رعایت کنید، این است که محصولی با گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب و کافی را انتخاب نمایید. حتی اگر به دنبال مدل گرانقیمتی هستید که کارایی طولانی و مطمئنی دارد، باز هم برای اندکی ارزانتر خریدن، گارانتی را فدا نکنید. همچنین مدلی را انتخاب کنید که به طور وسیع در بازار توزیع شده و از نظر دفاتر خدماتی پوشش کشوری خوبی را داشته باشد. معمولا قطعات و لوازم یدکی این گونه محصولات بسیار بیشتر است و راحت‌تر خدمات دریافت می‌کنید. در عین حال که خدمات دهندگان هم در زمینه تعمیر این ابزارها دقیقتر و ماهرتر هستند.

برندها

چنان تنوع برند غذاساز در بازار زیاد است که با توجه به تمام مطالب گفته شده باز هم تصمیم گیری سخت است. به خصوص اینکه برندهای متفرقه و گاها بی‌کیفیت چینی هم در بازار زیاد هستند و فروشندگان هم بیش از صلاح مشتری برخی اوقات فروش کالای موجودشان را در اولویت قرار می‌دهند. اگر چه انتخاب برند کاری سخت است و بستگی کامل به بودجه، عملکردهای مورد نظر شما و البته علاقه‌تان به رنگ ظاهری یا نام برند خاصی است اما بهتر است بهترین برند را انتخاب نمایید.

راهنمای جامع خرید غذاساز

قطعات جانبی دستگاه غذا ساز

در یک غذا ساز معمولی، قطعات جانبی بر روی میله داخل ظرف محکم می‌شوند. قطعات استاندارد در نظر گرفته‌شده برای غذا سازها عبارت‌اند از یک تیغه به شکل S و صفحه‌های مخصوص رنده و خرد کردن. تیغه S شکل در ته ظرف قرار می‌گیرد. این قطعه از دوتیغه کوچک قوس‌دار و بسیار تیز ساخته‌ شده است که در دو جهت مخالف به روی یک ستون کوچک و محکم پلاستیکی نصب‌ شده‌اند و بر روی میله مخصوص داخل ظرف محکم می‌شوند. این تیغه معمولاً از فلز ساخته می‌شود و در بعضی موارد از جنس پلاستیک سخت است. تیغه‌های فلزی به خاطر تیزتر بودن و طول عمر مفید بیشتر، به انواع پلاستیکی رجحان دارند.
صفحه‌های رنده کننده و خردکننده از جنس فلز هستند و در بالای ظرف بسته می‌شوند. به‌این‌ترتیب ماده غذایی که از طریق دهانه درب وارد دستگاه می‌شود، بلافاصله با تیغه تماس پیداکرده خرد می‌شود و در داخل ظرف می‌ریزد. سوراخ‌ها و شکاف‌های موجود بر روی این صفحات، اندازه‌های مختلفی دارند و مواد را در اندازه‌های ریز، متوسط، درشت و فانتزی رنده و خرد می‌کنند. این صفحات به‌صورت جداگانه نیز به فروش میرسند و می‌توان با تهیه چند مدل دیگر، مجموعه موجود را کامل‌تر کرد.

! توجه کنید که به‌خصوص برای استفاده از این تیغه‌ها، حتماً مواد را با دسته یا کاردک مخصوص به داخل دستگاه بریزید و هرگز آن‌ها را با دست به داخل فشار ندهید.
 

سایر قطعات جانبی

علاوه بر ضمایم استاندارد شما می‌توانید قطعات دیگری را هم به غذا ساز خود اضافه کنید و دستگاه خود را کارآمدتر نمایید. ازجمله این قطعات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تیغه خمیر نان

این تیغه از پلاستیک و گاهی از جنس فلز ساخته می‌شود، نسبت به تیغه S خمیدگی کمتری داشته و برای تهیه خمیر نان یا پیتزا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تخم‌مرغ‌زن

این قطعه از دو بازوی بلند متصل به همزن‌های گلابی‌ شکل ساخته‌ شده است و برای هم زدن تخم‌مرغ، مایه کیک و خامه به کار می‌رود و مایه‌ای پف‌دار و سبک تولید می‌کند.

صفحه خلال کننده

این قطعه دارای ردیفی از دندانه‌های بیرون زده کوتاه و تیز است و هر نوع ماده غذایی را به شکل رشته‌هایی باریک خرد می‌کند.

صفحه سیب‌زمینی خردکن

این صفحه مانند مدل قبلی است با این تفاوت که دندانه‌ها بزرگ‌ترند و برای خرد کردن سیب‌زمینی در اندازه مناسب برای سرخ کردن به کار می‌روند.

آب‌پرتقال گیر

آب‌پرتقال گیر صفحه‌ای است  با یک برآمدگی گنبد شکل دندانه‌دار برای گرفتن آب مرکبات.

آب‌میوه‌گیری

قطعه آبمیوه گیری میوه‌ها و سبزیجات را به پوره‌ای نرم تبدیل می‌کند، آب آن‌ها را در این ظرف جمع کرده و تفاله را بر روی صافی از یکدیگر جدا می‌کند. 

آب مرکبات گیر

یک دستگاه غذاساز مناسب با توجه به ساختار و روش کاری موتور می‌تواند یک دستگاه آب مرکبات گیر نیمه اتوماتیک تمام عیار باشد.

خرد کن

در هر غذاساز باید یک یا دو تیغه خرد کن وجود داشته باشد برای خرد کردن میوه و سبزی جات و ساخت سس.

رنده ها

همه با کارکرد رنده آشنا هستیم و کارایی رنده در آشپزخانه را خوب می‌شناسیم. یک غذاساز مناسب باید قابلیت رنده کردن داشته باشد یک رنده ریز و یک رنده درشت.

پارچ غذاساز

یک غذاساز به دو پارچ یکی بزرگ و دیگری کوچک برای انجام کارهای کم و زیاد شما باید مجهز باشد.

اسلایس کن

غذاساز ها باید دارای یک تیغه برای حلقه‌حلقه کردن قارچ گوجه خیار و… باشند.

خلال کن

یک دستگاه کامل باید قابلیت خلالی کردن مواد اولیه باشد.

تیغه پوره‌کن

این تیغه فقط در دستگاه های کامل و رده‌بالا دیده می‌شود که کار رنده کردن شکلات و پوره کردن یخ و… را بر عهده دارد.

همزن

تیغه همزن معمولاً برای هم زدن تخم‌مرغ و خمیرهای نرم استفاده می‌شود که در دستگاه های پیشرفته دو تیغه مجزا برای هر یک از این کارها در نظر گرفته شده است.

راهنمای جامع خرید غذاساز

منبع: فوت و فن، نمناک، فانوس مگ و ...

این مقاله در تاریخ شنبه، 22 ارديبهشت، 1397 منتشر شده است.
     
نظرات موجود: 0
نوشتن نظر
     

ورود به حساب کاربری

مشتری جدید هستید؟ ثبت نام کنید

مشتری جدید هستم